اتریوم را بیشتر بشناسیم

اتریوم یک سیستم غیر متمرکز است، به این معنی که توسط هیچ یک از نهادهای حکومتی کنترل نمی‌شود. اکثریت مطلق سرویس‌های آنلاین، شرکت‌ها و تشکیلات اقتصادی روی یک سیستم متمرکز حکومتی ساخته می‌شوند. این رویکرد صدها سال است که مورد استفاده قرار گرفته و با این که نقص آن بارها توسط تاریخ ثابت شده است، اما وقتی طرفین به یکدیگر اعتماد نکنند، اجرای آن هنوز هم ضروری به نظر می‌رسد.

ک رویکرد متمرکز به معنی کنترل نهاد منفرد است، اما به معنی یک نقطه منفرد شکست نیز می باشد که برنامه های کاربردی (اپلیکیشن ها) و سرویس های آنلاینی که از این سیستم استفاده می کنند را به شدت در برابر حمله های هکرها و حتی قطعی برق، آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، اغلب شبکه های اجتماعی و سایر سرورهای آنلاین ، کاربران را ملزم به ارائه حداقل اطلاعات شخصی خود می کنند، سپس این اطلاعات بر روی سرورهای آن ها ذخیره می شود. بدین طریق، به راحتی می تواند توسط خود شرکت، کارگران حقه باز یا هکرها به سرقت برود.

تاپ کوین 24 مرجع خرید و فروش اتریوم

اتریوم، که یک سیستم غیر متمرکز است، کاملا خودمختار بوده و توسط هیچ کسی کنترل نمی شود. هیچ نقطه مرکزی برای شکست وجود ندارد، چرا که از هزاران کامپیوتر داوطلب در سرتاسر جهان در حال اجرا است. این به این معنی است که هرگز نمی تواند آفلاین شود. علاوه بر این، اطلاعات شخصی کاربران در کامپیوترهای شخصی خودشان باقی می ماند، در حالی که محتوا، مانند برنامه ها، ویدیوها، و غیره، در کنترل کامل سازندگان است، بدون آن که نیازی به اطاعت از قوانین وضع شده توسط خدمات میزبانی مانند اپ استور و یوتیوب، باشد.

دوم اینکه، باید درک شود که اگر چه اتریوم و بیت کوین همیشه با یکدیگر مقایسه می شوند، ولی دو پروژه کاملا متفاوت با اهداف کاملا متفاوت می باشند. بیت کوین اولین ارزکریپتو بوده و یک سیستم انتقال پول است که براساس یک تکنولوژی دفتر عمومی توزیع شده به نام بلاکچین ساخته و پشتیبانی می شود.

منبع: ایران کریپتو

قیمت لحظه ای اتریوم