تتر را بیشتر بشناسیم

تتر Tether یکی از ارزهای دیجیتال رایج در جهان می باشد. تتر در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۵ اولین مبادلات این ارز انجام شد. تتر یا tether با نماد USDT در بازار رمزارزهای دنیا مورد مبادله قرار می‌گیرد. این رمزارز مانند دلار، یورو و ین یک ارز بدون پشتوانه (فیات) است و معادل با یک دلار آمریکا ارزش گذاری می‌شود به همین دلیل دارای قیمتی ثابت است. با وجود این که این ارز پایدار (Stable Coin) است (به آن سکه پایدار هم گفته می شود)، امکانات رمزارز های دیگر را نیز دارا می‌باشد و بلاک چین محور است، ولی نوسان قیمت سایر ارزهای دیجیتال در آن وجود ندارد.

رمزارز تتر ابتدا روی پلتفرمی به نام اُمنی (Omni) ارائه شد. پلتفرم اُمنی یک زیرلایه روی شبکه بلاکچین بیت کوین است که امکان تبادل توکن های مختلف را در بستر این شبکه فراهم میکند. در ادامه رمزارز تتر بصورت توکن ERC-20 روی بستر شبکه اتریوم عرضه شد و در حال حاضر در بلاکچین های ترون و ایاس نیز موجود است.

تاپ کوین 24 مرجع خرید و فروش ارز دیجیتال

به ازای هر توکن تتر به عنوان یک رمز ارز ترکیبی ارز فیات و دیجیتال، یک دلار توسط شرکت نگهداری می‌شود. همچنین جهت حفظ شفافیت مالی، حسابداری و انطباق موارد با تبادلات ثبت شده در بلاک چین انجام می‌گردد. بنابراین هر فردی می‌تواند با استفاده از ابزارهای موجود، مقدار تتر در گردش بر روی بلاک چین بیت کوین را بررسی کند.

بنابراین اصلی ترین ویژگی تتر ثبات قیمت آن است، این بدین معنی است که این رمزارز مانند بیت کوین دارای نوسانات قیمت شدیدی نمی باشد و داشتن آن مشابه داشتن دلار است، به همین دلیل نیز برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی و حفظ ارزش سرمایه، گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

برای بسیاری از دانشجویان و کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند یک گزینه ایده آل محسوب میشود

عموما کسانی که قصد خرید و فروش رمزارز های خود را دارند رمزارز خود را به تتر تبدیل میکنند تا از نوسانات شدید در امان باشند.